STRONA G艁脫WNA

Szko艂a z Klas膮 2.0

Poniewa偶 dzisiejsza m艂odzie偶 dorasta w otoczeniu nowych technologii, szko艂a powinna umiej臋tnie i efektywnie wprowadza膰 cyfrowe media w proces nauczania. Dlatego te偶 w bie偶膮cym roku szkolnym nasze gimnazjum podj臋艂o kolejne wyzwanie, anga偶uj膮c si臋 w program SZKO艁A Z KLAS膭 2.0, kt贸ry polega na nauczaniu i uczeniu si臋 z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Przed dyrekcj膮, nauczycielami i uczniami stoi wiele wyzwa艅 i ciekawych zada艅.

W programie uczestnicz膮:

• Pani dyrektor mgr in偶. Marta Figura,

• Pani wicedyrektor mgr in偶. Maria Troci艅ska,

• koordynator programu i nauczyciel j臋zyka angielskiego Pani mgr Ksymena Krupi艅ska-Pluta z klas膮 2D,

• nauczyciel j臋zyka polskiego Pani mgr Magdalena Gajocha-Kulpa z klas膮 2E

• nauczyciel fizyki Pani mgr in偶. Maria Juraszek z klas膮 2F,

• nauczyciel chemii Pani mgr Teresa Lempart z klas膮 2C,

• nauczyciel j臋zyka angielskiego Pani mgr Anna Piotrowska z klas膮 2B,

• nauczyciel j臋zyka polskiego Pani mgr Renata Radko z klas膮 2F.

Naszym g艂贸wnym celem jest stosowanie TIK w szkole i poza ni膮, na przyk艂ad, przygotowuj膮c si臋 do lekcji, ale musimy tak偶e wywi膮za膰 si臋 z obowi膮zkowych zada艅, jakimi s膮: stworzenie Szkolnego Kodeksu 2.0, wypracowanie TIKowych materia艂贸w, prowadzenie uczniowskiego bloga, zrealizowanie projekt贸w edukacyjnych i przedstawienie ich podczas szkolnego festiwalu. Realizuj膮c zadania, b臋dziemy pos艂ugiwa膰 si臋 urz膮dzeniami TIK, takimi jak: komputery, Internet, rzutniki, tablice interaktywne, telefony kom贸rkowe, aparaty fotograficzne, kamery, itp.

Wszyscy mo偶ecie do nas do艂膮czy膰 i 艣ledzi膰 nasze poczynania na stronie programu www.szkolazklasa20.pl. Nauczycieli zach臋camy do korzystania z bezp艂atnych, sprawdzonych materia艂贸w dydaktycznych w BAZIE 2.0 oraz do艂膮czanie do pracowni przedmiotowych. Uczniom polecamy 艣ledzenie blog贸w Waszych kole偶anek i koleg贸w uczestnicz膮cych w programie.